Ha Long Bay

29.10.2010

Ha Long Bay

V Hanoji jsme přesedli do malého busíku, ale došlo k nedorozumění. Páč Ha Long Bay je záliv asi 100km velký a jedno z měst na pobřeží se jemnuje Ha Long a tam nás vezl náš bus, ač my jsme předpokládali, že vystoupíme cestou ve městě Hai Phong. Bohužel přes toto město náš busík nejel. Takže nás vysadili na dálnici kdesi u nějakého mostu a připadali jsme si jako v nějakém zlém snu. Povedlo se nám usmlouvat cenu za odvoz motorkou z 30 kč na 10 a 2 motorkáři nás odvezli do města.

Popovídali jsme si tam v hotelu s majitelem, který shodou okolností taky žil v Čechách, ale jako drsný byznysmen v nás viděl jen dolary, tak jsme se zbalili a šli si zařídit výlet na lodi sami.

Několik dealeru se nam pokoušelo prodat lístky na loď ya cca 80 USD ale to se nám zdálo trošku hodně a tak jsme s díky odmítli. Hledali jsme dál a nakonec jsme uhádali výlet do Ha Long Bay se spanim na lodi za 40 USD, to uz se nám zdálo prijatelné, ale nakonec jsme se dozvěděli, že reálná cena nebude vyšší než 20 USD.

Nalodili jsme se a užívali jsme si krásnou plavbu. Ha Long Bay je asi nejpůsobivější záliv na světě. Nedá se to popsat musí se to vidět.

Kajuta byla celkem v pohodě i když s několika nedostatky – nešlo zavřít okno a netekla teplá voda a posadka nebyla zrovna příjemná… Ale výlet jednoznačně doporučujeme.

About Mirek Šalamon

Jsem programátor na volné noze a cestovatel.
This entry was posted in Denik z Vietnamu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.