Ha Long – Nimh Binh

30.10.2010

Po probuzení v kajutě jsme byli na kajaku, trošku jsme se projeli po zálivu a pak na chabou snídani a po snídani už lod zamířila do přístavu. Přistáli jsme asi kolem 11 hodiny dopoledne.

Vybalili jsme se a čekali na oběd, jenye yadný oběd se nekonal ač měl být v ceně. Prostě tenhle výlet rozhodně nestál za 40 USD na osobu. Rozhodně doporučujeme vidět, ale pečlivě vybrat s kým, lodiček tam je několik desítek. a my jsme prostě sáhli po špatném.

Nu dali jsme si oběd svůj a vydali se na cestu do Nimh Binh.

Cestovali jsme skoro celý den. Nejdříve jsme si dali porocházku městem, pak jsme došli na dálnici a stopli si bus do Hai Phongu – což netrvalo ani 5 minut. V haiPhongu jsme hledali bus do nimh Binh a povedlo se taky docela bryo, jenže někam jinam, alespon v našem směru – domluva s mistním Booking Office nebzla zrovna dokonala. No nakonec jsme nasedli do autobusu a vyrazili jsme a yniceho nic nas předjíždí bus přímo do Nimh Binh. no tak jsme se chvíli vzájemě předjížděli, než pologramotný řidič druhého autobusu pochopil, že chceme přesednout. Povedlo se a vezeme se tam kam jsme měli namířeno. A nakonec jsme public busem dorazili do cíle. Za chvilku jsme našli hotel a ubytovali se. A hladoví vyrazili na večeři. U vedlejšího stolu seděl čínan a jeho vietnamská manželka a její 2kamarádky – veselá partička. Za chvíli už jsme seděli u jednoho stolu a smáli se a povídali česko-vietnamsko-čínsko-anglicky.

About Mirek Šalamon

Jsem programátor na volné noze a cestovatel.
This entry was posted in Denik z Vietnamu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.