Cestování

O mém/našem cestování obecně

Náš způsob cestování není úplně standardní a určitě není ideální pro každého. Nenárokujeme si žádné patenty na dokonalý způsob jak se dostat od někud někam, a co tam dělat. Jestliže chce jet někdo s cestovkou do 5* hotelu s all inclusive, nic neřešit, mít všechno připravené a sterilní, prosím, naproti přes ulici je cestovka, tam si stačí vybrat destinaci a datum. Já tohle zkusil 2x a nebyl jsem úplně spokojenej.

Poprvé kdysi v pravěku jsem jel do Itálie, místo hotelu s polopenzí a vlastní pláží, bungalov bez jídla asi 2 kiláky od pláže. Podruhé 4* v Tunisku a skončili jsme po třech změnách termínu a hotelů v Egyptě. Na rovinu je potřeba přiznat, že se cestovky snažili a náhrada byla dostatečná. V prvním případě finanční kompenzace, v druhém případě ze 4* s polopenzí upgrade na 5* s plnou penzí.

Každopádně od té doby si dovolenou organizujeme sami, spoléháme se na vlastní síly a možnosti, které nabízí internet a sdílená ekonomika. Dovolím si tvrdit, že se tak dokážeme dostat kamkoliv mnohem levněji a zařídit si program podle svého, tak jak vyhovuje našim možnostem, představám a požadavkům. Dokud jsme neměli mimino, jezdili jsme po celém světě, po zralé úvaze jsme se domluvili, že do cca 6 let jeho věku budeme jezdit po „bezpečných“ zemích, kde je dostupná civilizace. Přeci jen člověk s miminem ocení přebalovací pult, jednorázové plínky a bezpečné jídlo pro něj. Při cestování jsme mnohokrát slevili hodně ze standardu, ale vystavovat mrně problémům zbytečně nechceme, takže jsme se v tomto období rozhodli procestovat Evropu křížem krážem.

Jelikož cestujeme hodně často a nechceme vydělávat jen na cestování, snažíme se utratit za ubytování a dopravu co nejméně. Jsou to obecně nejdražší položky v seznamu a raději ty peníze prožereme, než je dát za dopravu a ubytování.

Chceš-li si přečíst něco o tom jak hledáme ubytování, kde a proč, tak doporučuji článek Ubytování na výletech na našem blogu. A taky mohu doporučit pár našich rad o cestování, dopravě, letenkách a autopůjčovnách v dalších článcích.

Comments are closed.