Hanoj – Sa Pa

26.10.2010

Socializmus

V hanoji jsme stále obdivovali socializmus, který je vidět všude. Pokud si pamatujete na agitační plakáty, bilboardy, všude samé uniformy, sochy V.I.L. atd víte o čem mluvím.

Cestou do muzea Literatury jsme se stavili na nádraží a koupili lístky na lehátkový vlak do Sa Pa.

Muzeum literatury kupodivu neskovává unikátní knihy jak by se z názvu dalo ošekávat, ale sbírku starejch šutrů do kterých jsou vytesaný nejaký místní hieroglify. Nebýt skované v hezkejch barácích nějakého paláce nebylo by se na co dívat.

Pak jsme šli do vojenského historického muzea, kde jsme obdivovali sbirku zabavených stroju US army a několik ukázek vybavení místní armády s hrdým popiskem kdy které dělo sestřelilo jaký americký letadlo. Uprostřed muzea na hromadě byly uspořádány trosky US letadel do zajímavé skulptury.

Protože nám prohlídky muzejí zaberou obvykle mnoho času nezbylo nám už nic jiného než doklusat pro bágly a hurá na vlak.

Vlak označený jako soft-sleeper měl v naší cenové třídě 4 lehátka v kupé. A dalo se na tom celkem usnout. Cesta trvala až do rána ač to bylo necelých 300 km. Místní vlaky jezdí příčerně pomalu.

About Mirek Šalamon

Jsem programátor na volné noze a cestovatel.
This entry was posted in Denik z Vietnamu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.