Infocentrum CZ – SPAM

Už mám těch spamů dost!

A dnes mě to fakt dostalo. Přišel mi mail, na adresu, kterou sice mám, ale nikdy jsem ji nikde neregistroval, ani neuvedl. Natož, abych ji přihlásil někam k odběru čehokoliv.

V zápátí mailu byla informace o odhlášení. Kliknu na odkaz http://www.i-mailing.cz/unsubscribe.html .  Na stránce, je uvedeno:

Na této stránce můžete provést odhlášení e-mailových nabídek.
Pokud chcete čerpat odměnu 1.000,- Kč (viz Základní informace), napište nám svůj e-mail a číslo účtu.

Tak přemýšlím co se stane, když se odhlásím?

Autor evidentně chce, aby se uživatel odhlásil s vidinou odměny 1000,- (pominu-li fakt, že s jejich smluvními podmínkami, na které odkazují nikdy nesouhlasil – jsou to pro odhlašovaného jednoduše vydělané penízky ) na druhou stranu to má jistě zcela jiný efekt. Autor si tímto ověří že zadaná e-mailová adresa skutečně existuje, majitel ji kontroluje, a evidentně jejich e-mail dostal. Tedy opravdu skutečně fungující adresa, která se ve světě spamu cení.

No co na závěr? Na stránkách není uveden žádný kontaktní mail na společnost, která tento spam rozesílá, není kam odeslat žádost o oněch 1 000,- Kč, na internetu jsou na firmu samé negativní reference. Tedy rozhodně nedoporučuji jakékoliv odhlašování ze spamů (to platí obecně), neboť tak pouze potvrdíte že vaše e-mailová adresa skutečně existuje.  A dáte tím vydělat firmě, která se zabývá sbíráním e-mailů po internetu.

Samozřejmě to neplatí o odhlášení ze seriozních serverů, kde jste si o zasílání informací skutečně zažádali.

Ještě nezbytné informace o této podivné společnosti:

Vlastník domény i-mailing.cz:
SASABE s.r.o.
Polní 359
PSČ 46001, Liberec

Provozovatel a vlastník databází:
VEMO Product s.r.o.
Polní 359
PSČ 46001, Liberec
Tel.: 605 361 865

A na závěr důležitý odkaz pro všechny podobné aktivity. Spamem se zabývá úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) kam můžete podobné pochybné a obtěžující aktivity stejně „vypečených“ firem nahlásit. Samozřejmě to platí pouze pro české společnosti. Se spamem z zaslaným z Aljašky vám náš úřad samozřejmě nepomůže.

České spamy můžete nahlásit zde:
http://www.uoou.cz/uoou.aspx?menu=23&submenu=27&loc=464

About Mirek Šalamon

Jsem programátor na volné noze a cestovatel.
This entry was posted in Blog. Bookmark the permalink.

Comments are closed.