UFONova záruka spokojenosti

K rukám úplně nejvíc největšího Ufona v Čechách

 

Milý Ufone,

promiň za to oslovení, ale tvá zaměstnankyně mi odmítla sdělit tvé skutečné, asi přísně tajné, jméno.

Už název společnosti mě měl varovat, že tvé jednání nebude zcela „lidské“. Bohužel ani negativní zkušenosti v mém okolí mi nezabránili vyzkoušet  tvé služby a musel jsem se spálit sám. Musím tedy uznat, že tvé operátorky na prodeji jsou dobře vyškolené a snaží se, seč mohou, bohužel tady kvalita tvých služeb končí.

Operátorka mi naslibovala hory doly, že v mé lokalitě není absolutně žádný problém s kvalitou signálu, že mi garantujete minimálně “užnevímpřesnějakou“ konektivitu. No, uvěřil jsem. Protože jsem zodpovědný a rád mám své věci v pořádku a včas, kontaktoval jsem tě o měsíc dříve než jsem tvé služby chtěl využít (končila mi smlouva s O2).

Na ověření kvality a dostupnosti svých služeb a vyzkoušení přístroje, který jsi mi poslal, jsi měl minimálně 3 týdny čas, nicméně to vypadá, že jsi se na to úplně vykvajznul. Protože ta věc, kterou jsi mi poslal, opravdu absolutně nefungovala. Protože ufonský personál na technické podpoře je kvalitativně na mizerné úrovni, diametrálně odlišné od kvality ufonů na obchodním, nelze se divit, že tvůj ufon šesté kategorie neví co je IP adresa, není schopen identifikovat zelenou barvu, a úplně v klidu narve kabel od napájení do antény, není se čemu divit, že jeho rady po 20 minutové snaze o identifikaci problému skončily tím, abych to odnesl kamsi na Karlín do tvého doupěte, kde mi dozajista poradí více a lépe. Jaké bylo mé překvapení, že vrchní ufon na recepci na mě koukal jako na mimozemšťana, že mi tady opravdu vůbec nic nevymění, nezkontrolují a dokonce mi ani nikdo neporadí. A že jediné co mi může doporučit, je abych to reklamoval, že mi do 30 dní dáte vědět, jak to dopadlo. Měl jsem pocit, že to nemůže myslet vážně a že jsem se stal obětí skryté kamery nebo jiného typu reality show. Bohužel jeho kalné oči a tupé přikyvování jeho ufonské kolegyně mě utvrdily v tom, že mé pocity jsou opravdové. A pak z nich vypadlo ona druhá rada: „No, tak to můžete vrátit“, teda hele jako, tomu říkám super servis. Tohle mi někdo udělat v mojí firmě tak letí na hodinu. Neva, to je tvůj problém, beru, tady si to vemte, dejte mi moji zálohu a já padám. Ejhle, prý mi to vrátíš za 60 dní. Si jako děláš srandu ne? Já to musel zaplatit hned a ty máš na vrácení 60 dní? To nemáš na výplaty, nebo co? Mimo to, jestli to chci vrátit, tak to nejde tady, ale nutíš mě jít na poštu a vyplnit papíry a ještě zaplatit nějaké úchylné pojištění za střep, který nefunguje. Nějak mi to tvoje vynikající obchodnice na ufolince zapomenula říct, že záruka spokojenosti není tak úplně obvyklá… No nevadí, jsem ochotný všechny tyhle tvoje ufovýmysly akceptovat a splnit, a mít od tebe klid.

A víš co se stalo minulý týden? Zase mi volala nějaká ufonka, tentokrát z účtárny, že prej ti dlužim 187,- korun za data, ze kterých jsem nestáhnul ani byte. Jsi normální?

Takže mi dovol malé shrnutí:

 • Objednal jsem si u tebe tvé nadpozemsky kvalitní služby
 • Dostal jsem zcela nefunkční zařízení, za které jsem ti zaplatil 500,-
 • Nešlo to připojit k internetu, a proto jsem nestáhnul ani byte
 • Hned další den jsem to byl reklamovat ve tvé ufozákladně
 • Poslal jsi mě na poštu a donutil mi to poslat tou nestrašnější formou, jakou v téhle republice máme.
 • Poštovné a pojištění mě stálo 150,-

Ztráta mého času:

 • Instalace nefunkčního zařízení – 1 hodina
 • UfoNekňuba na technické podpoře – 30 minut
 • Návštěva tvé ufozákladny – 2 hodiny
 • Pošta – 2 hodiny
 • Nová objednávka služeb a výběr jiného, spolehlivějšího partnera a vhodného tarifu – 3 hodiny
 • 2 dny bez internetu

 

Tvoje záruka spokojenosti mě stála cca 6000,- Prosím tě, ještě stále jsi se neobtěžoval vrátit mi mých 500,-, přesto, že dnes už je to hodně přes 3 měsíce co jsi mi to slíbil,  stáhni si z toho ty tvé úchylné poplatky za data které jsem neodebral, a zbytek dej té milé slečně na obchodním co mi to prodala – ta jediná si je jako prémii zaslouží. Potom vydej interní příkaz všem svým podřízeným ufonům nechť si laskavě ze svých databází vymažou všechny moje kontakty, telefony, maily, adresy a už mi prosím nikdy, opravdu nikdy, nevolej a neobtěžuj mě svou neschopností.

 

Ředitel Zeměkoule.

 

V Praze dne 20.7.2010

About Mirek Šalamon

Jsem programátor na volné noze a cestovatel.
This entry was posted in Blog. Bookmark the permalink.

One Response to UFONova záruka spokojenosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *